top of page

ארטליסט - איך היא קמה? איזה בעיה היא באה לפתור, ואיך היא שינתה את תעשיית המוזיקה? אורי וינוקור בראיון מיוחד לפודקאסט "להצליח במוזיקה!" עם עמית ויינרוואי וואי, איזה פרק יצא כאן!
טוב אז אחרי הפוגה של כמה שבועות, הנה פרק חדש שיצא בפודקאסט, פרק שהרבה כתבו לי שהם מחכים לו!


אז מהרגע שהתחלתי לעשות פודקאסט, ידעתי שאני רוצה לראיין את אורי וינוקור, שהוא מפיק מוזיקלי, ועובד בתפקיד בכיר מאוד בחברת ארטליסט כ - Head of Music & Sounds


אורי וינוקור הוא ללא ספק אחד האנשים המשפיעים בתעשיית המוזיקה בארץ כבר 15 שנה, החל מהעבודה עם אסף אבידן (שאותו הוא גילה בפרוייקט הרכבים של הצוללת הצהובה, כאשר כל חבר השופטים התעקש שאסף לא מתאים, ואורי היה זה שראה שם את הפוטנציאל, והשאר היסטוריה כמובן), דרך אולפני הסליק אותם הקים וניהל עם יובי גרשטיין (שיופיע באחד הפרקים הבאים בפודקאסט), דרך התפקיד שלו בהנהלת איגוד המוזיקאים "צלילים", ועד לתפקיד הנוכחי שלו בארטליסט, החברה שאין מוזיקאי בארץ שלא מכיר.


הפרק עצמו הוקלט באולפני ארטליסט המהממים ברמת גן, מה שהיה פעם ברדו, שכל מי שהיה שם זוכר את המסדרונות הצרים האלה במרתף של קומה מינוס 1 בלב הבורסה ברמת גן, כאשר כל הרעש והבלגן של הבורסה הופך לשקט רוחני ולאווירת מוזיקה מלאת השראה!


טוב אז הפרק הזה יעוף לכם בשניה, אני בטוח, כמו שהוא עף לי בראיון, שעה שלמה שעברה כמו טיל, עם המון ידע שיש לאורי על תעשיית המוזיקה, עם הסיפור האישי שלו והסיפור של ארטליסט, עם טיפים של איך ליצור מוזיקה עבור ארטליסט, ועם כמה סיפורים מרתקים על הטלטלות של תעשיית המוזיקה:


כמו למשל הסיפור של נאפסטר, ספוטיפיי, וכל זה בשעה דחוסה ובדיבור מהיר, ובעיקר - ניצוץ בעיניים ותשוקה לכל דבר שקשור לתעשיית המוזיקה, כולל אפילו נושא "יבש" לכאורה כמו תמלוגים וזכויות יוצרים.


משפט המפתח בפרק הזה הגיע ממש לקראת הסוף, כאשר אורי סיפר על העבודה שלו עם אסף אבידן והוא אמר כך:


"אסף אבידן היה קם כל בוקר, ועובד כל היום מאוד קשה בלהפוך להיות אסף אבידן. זה לא הגיע לו במקרה, או במזל.

כמו שאיכר הולך לפרדס לגדל את הירקות שלו, ככה אסף הלך כל יום לאולפן, לגדל את השירים שלו"


יאללה, מחכה לשמוע מה דעתכם, כי זה בהחלט לא פרק רגיל, והיה גם לא רגיל להקליט אותו!


הנה הפרק ביוטיוב:

זהו. תודה רבה על הקריאה!

רוצים להתייעץ איתי עוד, בחינם?


ליוצרי תוכן:

אם יש לכם פרויקט או סרט שצריך מוזיקה, ואתם רוצים להתייעץ על איפה למצוא את סוג המוזיקה שאתם מחפשים, או איך למצוא רפרנסים מתאימים לסרט שלכם, או כל ייעוץ מוזיקלי אחר, אל תהססו לפנות אליי!


סטודנטים לקולנוע:

רק שתדעו שכל שנה אני עושה מוזיקה לשני סרטי סטודנטים בהתנדבות! אני אוהב מאוד לעבוד עם סטודנטים, ואתם מוזמנים לשלוח לי מייל בנושא!


למוזיקאים:

אחרי הרבה שנים שאני מייעץ למוזיקאים על ענייני קריירה, תעסוקה, מה לעשות בחיים בעולם המוזיקה, ואחרי שאני זוכר כמה משברים היו גם לי באופן אישי בתחום הזה, החלטתי לתת שעה בשבוע של ייעוץ טלפוני, ללא תשלום.

מוזמנים להתייעץ לגבי בחירות בקריירה, לגבי איפה ללמוד מוזיקה, עם מי ללמוד, מה לעשות אחרי הלימודים, וכל דבר אחר שאני יכול לעזור לכם בו.

כאמור, פגישות אלו הן ללא תשלום, משהו שאני הייתי שמח לקבל כאשר גם אני הייתי בתחילת דרכי בתחום המוזיקה, ועם הרבה שאלות ותסבוכים... :)

אז הנה קישור לקביעת פגישה:


פעם ראשונה שלכם בבלוג הזה? אז מי אני?


עמית ויינר


אני ד"ר עמית ויינר, מלחין, ופסנתרן, וראש המחלקה ליצירה רב תחומית באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים, שנבחרה כאחת מעשר המחלקות הטובות בעולם בתחום ההלחנה הרב תחומית. אני עובד עם החברות יוניברסל, סוני, וורנר, מגהטראקס, מארה"ב, ועוד. אני מלחין מוזיקה לקולנוע וטלוויזיה, ומוזיקה למחול, בין השאר ללהקת המחול פרידאנס בניו יורק, מהחשובות בעולם.


האולפן שלי בגבעתיים


35 צפיות

Comments


bottom of page