top of page

חנן בן סימון במפגש אמן במחלקה ליצירה רב תחומית!

אירחנו את חנן בן סימון, Chanan Ben Simon בוגר של המחלקה ליצירה, שחי כיום בניו יורק ועושה שם קריירה בינלאומית מטורפת!!


אירחנו את חנן במסגרת הפקולטה למוסיקה רב תחומית אצלנו באקדמיה, כבוגר שלנו וכמוסיקאי רב תחומי שעושה קריירה מצליחה מחו"ל.


היה מרתק לשמוע תובנות ממנו על מוסיקה רב תחומית, מה זה בעצם, איזה סוגי עבודות יש בתחום, גם בארה"ב וגם בישראל, ועל איך זה לחיות בניו יורק כיוצר רב תחומי.


אז יאללה, בואו נצלול!

חנן בן סימון יחד עם עמית ויינר, בהרצאה באקדמיה

כמה מסקנות וטיפים מעניינים שהוא חלק איתנו ועם הסטודנטים, שלדעתי רלוונטיים מאוד בכל תחום, לא רק לעולם המוזיקה:

1. ממשלת קוריאה לא מצלצלת לאף אחד.

חנן סיפר על מענק שהוא קיבל מהממשלה של קוריאה על פרויקט אמנותי שהוא הרים שם, ואמר לסטודנטים בעניין הזה: "אתם צריכים לדחוף את עצמיכם קדימה, לפנות למוסדות, ואם תצליחו להשיג 100 מכתבי סירוב, אתם במצב טוב!" אני מסכים עם כל מילה!👍 כמות הסירובים שאני עצמי קיבלתי בחיים, וואי וואי, אתם לא מבינים! בכלל לא קיבלו אותי לתיכון של האקדמיה בגיל 15...

אולי יעניין אתכם - מאמרים שכתבתי על לימודי תואר ראשון במוסיקה ועל מוסיקה לסרטים - איך עושים את זה?


2. לחבר את הנקודות: משהו שהזכיר לי מאוד את הנאום המפורסם של סטיב ג'ובס בסטנפורד על connecting the dots :


חנן סיפר שהוא הגיע לגמר של התכנית the voice בזמן הלימודים שלו במחלקה ליצירה רב תחומית. שני דברים שנראו כאילו הם סותרים אחד את השני. אבל בסוף הנקודות מתחברות ביחד.


ואני ממש מסכים עם זה:

הנה האודישן של חנן בן סימון - תהנו! :)


אנחנו בזמן הווה לא יכולים לדעת איך כל הנקודות של החיים שלנו יתחברו בעתיד. איך כל דבר שאנחנו עושים ביומיום בסופו של דבר מתחבר לכדי מי שאנחנו נהיים.

למי שלא מכיר, הנאום המפורסם של סטיב ג'ובס לבוגרים של סטנפורד, על החיים שלו ועל איך כל הנקודות התחברו אצלו בסופו של דבר. מרתק מאוד בעיניי!3.​ כשיש רצון, מוצאים את הדרך!


כולנו לפעמים חוששים שאנחנו לא יודעים מספיק תוכנות, מספיק DAWs או בכלל, יש לכולנו פומו מעודף המידע שיש בימינו.

חנן סיפר מאוד יפה שכאשר יש רצון לפתור בעיה מסויימת, אז כדאי ללכת ולחפש את הפיתרון.


ואני מאוד מאמין בזה. לא צריך לדעת את כל הפיצ'רים של קיובייס למשל, אלא רק את הפיצ'רים הנחוצים ביותר לכם כיום!
4. החיבור לישראל וליהדות היה יותר עמוק דווקא מרחוק, שזה דבר מאוד מעניין בעיניי.


זה מזכיר לי את נעמי שמר שכתבה את ירושלים של זהב מהדירה שלה ברמת אביב. היא בהתחלה חששה שהיא רחוקה מדי מירושלים, ואיך אפשר לכתוב שיר על ירושלים מדירה בתל אביב.

אבל זה כנראה גרם לה דווקא לחיבור עמוק יותר, דווקא הריחוק יכול ליצור עומק של הסתכלות וכך היא הגיעה לשיר הכי יפה בעיניי שאי פעם נוצר בשפה העברית.


אתם מוזמנים לשמוע את העיבוד הלא שגרתי שלי לשיר ירושלים של זהב כאן:היו עוד הרבה דברים מלאי השראה במפגש הזה, בקיצור: מפגש בלתי נשכח!!🎵👏

 

זהו, תודה רבה על הקריאה!


רוצים להתייעץ איתי עוד, בחינם?


אחרי הרבה שנים שאני מייעץ למוזיקאים על ענייני קריירה, תעסוקה, מה לעשות בחיים בעולם המוזיקה, ואחרי שאני זוכר כמה משברים היו גם לי באופן אישי בתחום הזה,

החלטתי לתת שעה בשבוע של ייעוץ טלפוני, ללא תשלום.

מוזמנים להתייעץ לגבי בחירות בקריירה, לגבי איפה ללמוד מוזיקה, עם מי ללמוד, מה לעשות אחרי הלימודים, וכל דבר אחר שאני יכול לעזור לכם בו.

כאמור, פגישות אלו הן ללא תשלום, משהו שאני הייתי שמח לקבל כאשר גם אני הייתי בתחילת דרכי בתחום המוזיקה, ועם הרבה שאלות ותסבוכים... :)

אז הנה קישור לקביעת פגישה:


פעם ראשונה שלכם בבלוג הזה? אז מי אני?
אני ד"ר עמית ויינר, מלחין, ופסנתרן, וראש המחלקה ליצירה רב תחומית באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים, שנבחרה כאחת מעשר המחלקות הטובות בעולם בתחום ההלחנה הרב תחומית. אני עובד עם החברות יוניברסל, סוני, וורנר, מגהטראקס, מארה"ב, ועוד.


האולפן שלי בגבעתיים

אני מלחין מוזיקה לקולנוע וטלוויזיה, ומוזיקה למחול, בין השאר ללהקת המחול פרידאנס בניו יורק, מהחשובות בעולם. לעוד פרטים על קורסים בהלחנה שאני מעביר במסגרת האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים

30 צפיות

Comments


bottom of page